Do czego można wykorzystać poliwęglan lity?

poliwęglan

Poliwęglan lity jest tym rodzajem tworzywa sztucznego, który wymyślony został w celu stworzenia konkretnego zamiennika materiału, jakim jest szkło. To właśnie dzięki niemu można stworzyć szklane konstrukcje bez udziału szkła. Twardy i wytrzymały materiał, jakim jest poliwęglan lity, to najlepsza alternatywa dla ciężkiego szkła, które nie tylko trudno jest zamontować, ale również przetransportować. Dlatego lekki i uniwersalny zamiennik, świetnie się sprawdził w tym dziale przemysłu.

Czego zamiennikiem jest poliwęglan lity?

poliwęglanPoliwęglan jest świetnym zamiennikiem szkła nie tylko w poddaszach lub stacjach, ale również funkcjonuje jako szklarnia w ogrodzie. Dzieje się tak, gdyż poliwęglan ma nie tylko przezroczystą strukturę, ale również jest odporny na czynniki atmosferyczne, takie jak niska lub wysoka temperatura oraz wilgoć. Świetnie sprawdza się to w przypadku szklarni, która z zewnątrz wystawiona jest na najróżniejsze warunki atmosferyczne, a wewnątrz jest ciepło i bardzo wilgotno. Jeśli chce się zbudować taką konstrukcję w ogrodzie, to płyta poliwęglanowa lita świetnie się do tego nada. To najlepszy sposób na to, żeby zbudować lekką i tanią konstrukcję, która wytrzyma wiele sezonów. Dodatkowo nie niszczy ją w żaden sposób wilgoć ani nadmiernie wysoka czy niska temperatura. Wszystko to zamyka się w tym, że żadne warunki atmosferyczne nie są w stanie zniszczyć. Warto również zaznaczyć, że jest wyjątkowo lekka i prosta w montażu. Nie trzeba się martwić wnoszeniem ciężkich przedmiotów na górę ani szarpanie się z mocowaniem ich na górze. Z poliwęglanem takie czynności stają się proste i można zamontować dany daszek w zaledwie kilkanaście minut. Wystarczy przybić do siebie szczelnie kilka płyt i zabezpieczyć całą konstrukcję oraz ją uszczelnić. Jest to dużo łatwiejsze i szybsze rozwiązanie niż w przypadku płyt ze szkła. Zadaszenie szklane jest dużo trudniej zamontować i jest mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. By szkło było tak samo odporne na uderzenia, musi być dużo większa. O jej grubości świadczy właśnie to, jaka jest wytrzymała.

Każde zadaszenie, jakie jest wykonywane z płyty poliwęglanowej, nie tylko świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, ale wytrzymuje tyle samo lub dłużej niż szklany odpowiednik. Poliwęglan lity o odpowiedniej grubości jest tak samo przezroczysty i tak samo przewodzi promieniowanie i światło. Dzięki temu sprawdza się nie tylko jako zadaszenie, ale również jako świetlik w domach lub inne zastosowanie przezroczystych, lub wcześniej szklanych powierzchni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *