Wykonywanie ćwiczeń wokalnych

Ostatnio mam bardzo dużo wolnego czasu. Postanowiłam, że zapiszę się na jakieś ciekawe zajęcia. Moja koleżanka również chciała się na takie zajęcia zapisać. Wybrałyśmy zatem zajęcia wokalne. Zawsze chciałyśmy się sprawdzić w tej dziedzinę, aczkolwiek na śpiewie nie znamy się w ogóle. Poszukałyśmy ciekawej szkoły wokalnej dla dorosłych, która prowadzi specjalne ćwiczenia dla osób, które nigdy nie miały do czynienia ze śpiewem. Już nie możemy się ich doczekać. 

Ćwiczenie wokalu z osobami początkującymi

profesjonalne ćwiczenia wokalne dla początkującychPoszłyśmy na swoje pierwsze zajęcia. Są to oczywiście zajęcia dla osób poczatkujących, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze śpiewem. Jesteśmy bardzo podekscytowane. Na sali ćwiczeniowej, oprócz nas, były jeszcze cztery inne dziewczyny. Pierwsze zajęcia polegały na tym, by zaśpiewać jakąś piosenkę i przy jakichkolwiek błędach, nauczycielka mówiła nam, co robimy źle. Musiałyśmy zatem rozpocząć profesjonalne ćwiczenia wokalne dla początkujących. Polegały one na tym, że każda z nas musiała wydawać z siebie określone dźwięki. Były to sylaby, lub powtarzanie przy jednym wdechu jednej litery. Musiałyśmy też na przykład zamknąć usta, wystawić język i powtarzać to samo. Czułam się trochę jak u laryngologa. Najgorsze u mnie jest utrzymanie długiego wdechu. Nie potrafię złapać na tak długo powietrza, bardzo szybko się męczę przy tym. Właśnie to będę musiała ćwiczyć w domu. Takie też zadania dostałyśmy, jako zadanie domowe. Do podstawowych ćwiczeń polegało jeszcze prawidłowe układanie ust i języka, podczas wydawania poszczególnych dźwięków. Nie wszystkie ćwiczenia są dla nas łatwe, ale wiemy, że musimy dużo ćwiczyć. Cieszymy się ogromnie, że zapisałyśmy się na tego typu zajęcia. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie ćwiczenia będziemy wykonywać na kolejnych zajęciach. Słyszałyśmy już od nauczycielki, że będziemy powtarzać, to co uczyłyśmy się na pierwszych zajęciach. Dodatkowo nauczymy się już śpiewać jednej piosenki, co bardzo mi się podoba. Już nie mogę się doczekać kolejnych ćwiczeń, moja koleżanka również.

Jesteśmy już po kilku godzinach ćwiczeń. Już coraz lepiej wychodzi mi oddychanie. Przede wszystkim oddychanie przez nos pomaga wydawać lepsze dźwięki. Nauczyłam się już wydawać czyste dźwięki, za co dostałam pochwałę od nauczycielki. Zauważyła u mnie postęp. Moja koleżanka radzi sobie lepiej ode mnie, gdyż opanowuje pewne ćwiczenia szybciej ode mnie. Obie jesteśmy zadowolone z tego, że zapisałyśmy się na takiego typu zajęcia. Lepszych nie mogłyśmy sobie wymarzyć.