Kurs wspinaczkowy dla dzieci

Kurs wspinaczkowy dla dzieci

Tegoroczne wakacje będą dla nas zupełnie inne niż w zeszłych latach. Mieliśmy w planach lecieć całą rodziną do Grecji, ale niestety w związku z sytuacją epidemiologiczną musieliśmy zmienić plany. Najbardziej szkoda nam naszych chłopaków, ponieważ będą musieli spędzić wakacje zupełnie inaczej niż do tej pory. Razem z żoną staramy się jednak zaleźć im odpowiednie zajęcia, żeby te wakacje były niezwykłe. 

Kurs skałkowy dla młodzieży

krótki kurs skałkowyZapytaliśmy naszych chłopaków co chcieliby robić w wakacje jako, że nie pojadą na obóz do Chorwacji, ani z nami na wczasy w Grecji. Mamy zamiar wybrać się w nasze polskie góry na parę dni, ale z rezerwacją czekamy jak się rozwinie sytuacja. Obecnie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jeden z moich synów bardzo chciał zaliczyć krótki kurs skałkowy. Ma on czternaście lat i bardzo lubi się wspinać na różnego rodzaju drzewa oraz skały. Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł. Taki kurs trwa dwa tygodnie i jest przystosowany do różnych grup wiekowych. Mój drugi syn również chciałby wziąć w nim udział, więc chłopaki na dwa tygodnie wakacji mieliby jakieś zajęcie. To co przeważa za takim rozwiązaniem to cena, ponieważ jest ona bardzo atrakcyjna. Firma organizująca krótki kurs skałkowy chcę zachęcić jak najwięcej osób, więc zrobiła specjalną promocję. Dzięki temu moje chłopaki będą mieli fajne zajęcie, które może w jakiś sposób wynagrodzi im to, że nie pojadą jak co roku na obóz za granicę. Wiem, że moja koleżanka z pracy w zeszłym roku wysłała swojego syna na taki krótki kurs skałkowy i była bardzo zadowolona. Zresztą nie tylko ona, ale również jej syn. Może dzięki temu, że chłopaki zrobią ten kurs będą mogli wziąć udział w jakiś dodatkowych atrakcjach jak pojedziemy na wakacje w góry. Zresztą są umiejętności, które się potrafią przydać w najmniej spodziewanym momencie. Być może taki kurs zaszczepi w nich pasję do wspinania po skałkach, a później i w górach. Jest to dość niebezpieczne zajęcie, ale jeśli ktoś ma coś robić z pasją to ja nie zamierzam mu w tym przeszkadzać. Będę się starał wspierać moich chłopaków w ich zainteresowaniach. 

Dzieciaki są zachwycone kursem wspinaczkowym. Obecnie chodzą na niego dwa tygodnie. Okazuje się, że szkoła wspinaczki, która prowadzi kurs, od czasu do czasu organizuje różne weekendowe wyjazdy w Góry Świętokrzyskie, gdzie można nabrać doświadczenia i podszkolić swoje umiejętności. Oczywiście chłopaki zapalili się do pomysłu takiego wyjazdu, a my razem z żoną chcemy im pozwolić jechać. Tym bardziej, że jest to tylko weekend.