Niedroga zastawa stołowa do restauracji

Niedroga zastawa stołowa do restauracji

Niedawno otworzyłam własną restaurację w centrum Torunia. Urządziłam ją w stylu barokowym, który słynie z bogatych zdobień. Zakupiłam piękne, kunsztowne meble z drewna bukowego oraz kryształowe, wiszące, długie lampy. Kropką nad ,,i” będzie zakup kilku kompletów zastawy stołowej z porcelany. Nie wyobrażam sobie, aby w tak eleganckiej restauracji zabrakło porcelanowych serwisów. Najbardziej podoba mi się kremowa porcelana z ręcznie malowanymi zdobieniami. Planuję znaleźć zastawę z kwiatowymi ornamentami, bo są nietuzinkowe i gustowne. 

Nietuzinkowość zastaw stołowych z kwiatowymi ornamentami

hurtownia zastawy stołowej do restauracjiDobrze by było, gdybym jeszcze dziś znalazła jakąś niedrogą hurtownię porcelany. Planuję zakupić co najmniej cztery zastawy stołowe, więc muszę liczyć się z finansami. Przeglądam właśnie dostępną ofertę pewnej hurtowni w Bydgoszczy. Jestem pod wrażeniem, że jest tutaj ogromna ilość porcelanowych serwisów. Zależy mi na tym, aby zastawa stołowa była na co najmniej dwanaście osób. W mojej restauracji często będą odbywać się różne uroczystości rodzinne, jak urodziny, chrzciny, czy stypy. Najbardziej podoba mi się kremowa porcelana, ręcznie zdobiona. Ta polecana hurtownia zastawy stołowej do restauracji słynie z wysokiej jakości produktów. Serwisy porcelanowe mają dwuletnia gwarancję i nie zaleca się mycie ich w zmywarce. Właśnie natknęłam się na interesującą zastawę stołową, w której skład wchodzą głębokie talerze, płaskie, śniadaniowe i deserowe. Są także filiżanki, miseczki, salaterki, musztardniczki i dwa imbryki. Zastawa prezentuje się niezwykle kunsztownie i unikatowo i na pewno będzie się świetnie prezentować w mojej restauracji. Myślę, że moi goście będą zachwycani sposobem podania posiłków. Jeżeli chodzi o cenę jednego porcelanowego kompletu, to oscyluje ona w granicach tysiąca złotych. Najtańsze zastawy stołowe można już kupić od pięciuset złotych, ale nie mają one żadnych zdobień. Zdecyduję się na zakup czterech serwisów z kremowej porcelany, które posiadają cudowne zdobienia.

Złożyłam zamówienie w polecanej hurtowni porcelany w Bydgoszczy. Za cztery serwisy zapłaciłam trzy tysiące sześćset złotych, co jest dosyć niską ceną. W sklepach stacjonarnych z porcelaną musiałabym wydać o kilka tysięcy więcej. Otrzymałam też rabat na kolejne zakupy w tej hurtowni w wysokości dwudziestu pięciu procent, ale muszę go wykorzystać w ciągu dwóch miesięcy. Przesyłka jest darmowa, ale wolę osobiście odebrać zastawy stołowe, bo to zmniejsza ryzyko uszkodzeń. Już jutro wybieram się do Bydgoszczy po odbiór zamówienia.