Obóz na którym nauczymy się wspinać

Obóz na którym nauczymy się wspinać

Wspinaczka jest jednym z popularniejszych sportów ekstremalnych. Wspinając się regularnie dbamy o swoją kondycję, rozbudowujemy muskulaturę, a przede wszystkim dostarczamy sobie mnóstwo wrażeń. Wspinaczka jest takim sportem, że cały czas powinniśmy rozwijać swoje umiejętności. Nawet doświadczeni wspinacze, muszą stale się uczyć. Będąc początkującą osobą musimy odbyć kurs, na którym nauczymy się wszystkiego co jest nam potrzebne, do bezpiecznego wspinania się po górach. Bez takiego kursu nie możemy wejść na ściankę.

Dobry obóz wspinaczkowy

obozy wspinaczkoweJeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze wspinaczką, to musimy przejść odpowiednie szkolenie. W tym celu stworzone zostały kilkudniowe obozy wspinaczkowe. Na takim obozie poznajemy całą teorię wspinaczki. Nabytą wiedzę możemy od razu przetestować w praktyce. Podczas takiego obozu jesteśmy pod opieką doświadczonych instruktorów, którzy spędzili na ściankach wiele godzin i przeszkolili setki osób, więc możemy czuć się bezpiecznie. Wystarczy słuchać uważnie instruktora, robić tylko i wyłącznie to o co nas prosi, a napewno nic nam się nie stanie. Jeden instruktor nadzoruje maksymalnie trzy osoby, które kolejno wchodzą na ściankę. Dopiero jak jedna osoba wejdzie, a następnie zejdzie ze ścianki, to instruktor wpuszcza kolejną osobę. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, ponieważ instruktor nie jest wstanie pomóc kilku osobom jednocześnie, a musi mieć ograniczone zaufanie do swoich kursantów, ponieważ osoby które się dopiero uczą są nieprzewidywalne. Podczas takiego obozu uczymy się różnych technik wchodzenia na ściankę, a także schodzenia ze ścianki. Uczymy się też obsługi sprzętu wspinaczkowego. Tak właściwie to od nauki obsługi całego sprzętu potrzebnego do wspinaczki. Podczas trwania takiego obozu będziemy mieli conajmniej kilka okazji, aby przetestować swoje umiejętności na ściankach o różnym poziomie trudności. W ten sposób ugruntujemy swoją wiedzę. Najlepiej uczymy się poprzez zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

Tego rodzaju obozy organizowane są conajmniej kilka razy w roku. Zawsze jest to porą letnią, ponieważ góry są wtedy bardziej przyjazne dla niedoświadczonych osób. W znalezieniu takiego obozu może pomóc nam internet. Za pośrednictwem internetu także możemy potwierdzić swój udział. Załatwianie wszystkich niezbędnych formalności do udziału w takim obozie przez internet jest najwygodniejsze. Za taki obóz zapłacimy od siedmiuset do tysiąca złotych. Na koniec obozu dostaniemy certyfikat potwierdzający udział.