Ubrania robocze dla pracowników

Ubrania robocze dla pracowników

Do obowiązków każdego pracodawcy należy zapewnieni pracownikowi odpowiednich warunków zleconej mu pracy. Dlatego przy wykonywaniu wielu zawodów związanych z branżą budowlaną, remontową, produkcyjną i wieloma innymi tak ważne stało się stosowanie odzieży ochronnej w miejscu pracy. W swoim wyglądzie jest ona bardzo charakterystyczną i łatwo rozpoznawalna. Nie koniecznie nawiązuje do najnowszych trendów mody ale z pewnością nie jej wygląd ma tu znaczenie ale jej funkcjonalność oraz ochronne funkcje.

Wymagania co do ubrań roboczych

Ubrania roboczeWymagania co do ubrań roboczych zostały określone w europejskich normach i dyrektywach. Odzież ochronna dzieli się na trzy zasadnicze kategorie. Do pierwszej zaliczana jest odzież, która ochrania nas przed minimalnym zagrożeniem takim jak uszkodzenia czy zabrudzenia. Są to ubrania wykonane ze specjalnych tkanin, które mają właściwości kwasoodporne, trudnoplamne czy pyłochłonne. Dzięki tym ubraniom jesteśmy chronieni przed czynnikami atmosferycznymi, zabrudzeniami, uszkodzeniami mechanicznymi, skutkami gorąca. Ubrania robocze powinny być wykonana z materiałów wytrzymałych i wysokiej jakości. Najlepiej z bawełny z ewentualnym domieszką polaru, flaneli czy ortalionu. Powinna być solidna, wytrzymała i nie krępować naszych ruchów dając komfort w trakcie pracy. Do produkcji tego typu odzieży stosuje się nowoczesne, oddychające materiały jak również wykonywane są podwójne szwy w miejscach szczególnie narażonych na przetarcia takich jak łokcie czy kolana. Powinna tez być dostosowana od każdego sezonu. W zimę wykorzystywana jest ocieplana odzież ochronna w sezonie letnim lżejsza i bardziej przewiewna. Ważnym elementem tego typu odzieży są również dodatkowe kieszonki czy przegrody. Do elementów roboczej garderoby należą przede wszystkim spodnie robocze. Mogą być to zarówno ogrodniczki jak i spodnie do pasa. Ogrodniczki ze specjalnym karczkiem łatwo dzięki szelkom dopasować do indywidualnego wzrostu. Spodnie posiadają specjalne kieszonki na nakolanniki jeśli wykonujemy pracę w pozycji klęczącej. Dostaniemy również krótką wersję spodni roboczych na lato.

Odpowiednie zabezpieczenie pracownika przed ewentualnymi niebezpieczeństwami rto podstawa bezpiecznej pracy. Dzięki odzieży ochronnej możemy być pewni, że minimalizujemy negatywny wpływ wykonywanej pracy na nasze zdrowie ale też stwarzamy wygodne warunki pracy. Wiele firm decyduje się także na naniesienie swojego loga na ten typ odzieży aby pracownicy byli łatwiej rozpoznawalni dla klientów, ale też wyglądali profesjonalnie.