Urządzanie kuchni w stylu skandynawskim

Urządzanie kuchni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski ostatnimi czasy cieszy się naprawdę sporą popularnością. Mnóstwo osób decyduje się na to, aby wprowadzić go właśnie do swojego wnętrza. Oczywiście nie musimy ograniczać się w tym przypadku tylko do salonu. Z powodzeniem styl skandynawski sprawdzi się również w naszych łazienkach, korytarzach, a nawet i kuchniach. Wiele inspiracji w tym temacie, możemy znaleźć przede wszystkim w internecie. Dziś styl skandynawski również cały czas ewoluuje co sprawia, że można go także dość elastycznie dostosować do siebie.

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

kuchnia w stylu skandynawskim dodatkiStyl skandynawski jest stosunkowo prostym, można nawet powiedzieć nieco surowym stylem. Osoby urządzające wnętrza z wykorzystaniem jego elementów, zazwyczaj stawiają na minimalną ilość różnego rodzaju dodatków i ozdobników. W stylu tym istotny jest bowiem minimalizm i przestronność, którą jest on nam w stanie zagwarantować. Taka kuchnia w stylu skandynawskim dodatki powinna mieć zatem wyważone. Zazwyczaj cała przestrzeń jest utrzymywana w kolorze bieli, czerni i szarości, z wykorzystaniem barw naturalnego drewna. W przypadku dodatków możemy jednak nieco wyjść poza ten schemat, korzystając również z kontrastowych barw. Mowa tutaj między innymi o kolorze musztardowym, butelkowej zieleni, czerwieni. Najlepiej jeśli dodatki, które wybierzemy do naszej kuchni, będą posiadały również wymiar praktyczny. O co w tym wypadku konkretnie chodzi? Możemy kuchnię ozdobić między innymi ceramicznymi pojemnikami, które jednocześnie posłużą nam do przechowywania żywności. Mogą być one ozdobione jakimiś ładnymi napisami, może również i grafikami. Warto stawiać także na estetyczne ścierki kuchenne, dozowniki do mydła, chlebaki. Bibeloty, które niczemu nie służą, w stylu skandynawskim zazwyczaj nie znajdują swojego miejsca. Są bardzo ograniczane, ponieważ jedynie wypełniają przestrzeń i zajmują ją innym rzeczom, które w domu mogłyby okazać się naprawdę bardzo funkcjonalne. Obecnie styl skandynawski w kuchni może zatem z powodzeniem ograniczyć się do dodatków w postaci praktycznych relingów na kieliszki do wina, pojemników na żywność, pojemników na miód itp. One same w sobie mogą okazać się dla nas sporą ozdobą, dlatego warto zwracać na nie uwagę.

Kuchnia w stylu skandynawskim wcale nie musi być nudna, surowa i ograniczona pod względem dodatków. Warto jednak wybierać takie, które będą miały również swoje praktyczne zastosowanie. W kuchni bowiem musi zmieścić się sporo rzeczy, dlatego warto zadbać o pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca dla nich.