Wewnętrzne hydranty ppoż

Wewnętrzne hydranty ppoż

Pożary zdarzają się niezwykle rzadko, ale jak już się zdarzy to straty są bardzo duże. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby możliwość wybuchu pożaru była jak najmniejsza, a jeśli zacznie się już palić, to powinniśmy mieć coś czym moglibyśmy rozpocząć gaszenie pożaru, aż do momentu przyjazdu straży pożarnej. Dobra instalacja przeciwpożarowa sprawia, że straty po pożarze są znacznie mniejsze, ponieważ dzięki naszej szybkiej reakcji ograniczamy rozprzestrzenianie się ognia. Na instalacji przeciwpożarowej nie powinniśmy oszczędzać

Zalety wewnętrznych hydrantów

wewnętrzny hydrant z wężemUrządzenia które mogą wchodzić w skład instalacji przeciwpożarowej możemy podzielić na dwa typy. Pierwszym z nich są urządzenia, które działają samoczynnie. Do tej grupy należą między innymi zraszacze i czujniki dymu. W momencie gdy czujnik wykryje dym to włącza zraszacze, wszystko dzieje się automatycznie. Drugą grupą urządzeń służących do gaszenia pożaru są wszystkie te urządzenia, które wymagają obsługi przez człowieka. Najskuteczniejszym urządzeniem przeciwpożarowym z tej grupy, bezwątpienia jest wewnętrzny hydrant z wężem. Bardzo dużą wadą gaśnic jest to, że mają one ograniczoną pojemności i w pewnym momencie po prostu się kończą. Czasami kończą się zanim zdążymy ugasić pożar. W przypadku hydrantów ten problem nas nie dotyczy, ponieważ mamy stały dopływ wody. Woda prowadzona jest z hydrantu poprzez dołączonego do hydrantu węża pod dużym ciśnieniem. Woda w takim hydrancie nigdy nam się nie skończy, więc będziemy mogli próbować ugasić pożar aż do przyjazdu straży pożarnej. O skuteczności tego urządzenia decyduje przede wszystkim to w jakim miejscu zostało zainstalowane. Miejsce odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ hydrant powinien być zainstalowany tak, aby był do niego łatwy dostęp. Najlepszym miejscem na instalacje takiego hydrantu, jest główny korytarz, ponieważ właśnie z tego korytarza mamy łatwy dostęp do większości pomieszczeń. Kilkunastu metrowy wąż pozwoli nam na gaszenie pożaru w dowolnym miejscu w budynku.

Jeśli chcemy mieć skuteczną instalację przeciwpożarową, to powinniśmy zlecić wykonanie jej projektu profesjonalistom. W ten sposób będziemy mieć pewność, że instalacja nas nie zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie. Urządzenia wchodzące w skład instalacji powinny przechodzić co jakiś czas przegląd w celu potwierdzenia ich sprawności. Przegląd powinna przeprowadzać przeszkolona do tego osoba. Warto kupować urządzenia, które posiadają wszystkie niezbędne atesty i kilkuletnią gwarancję producenta.