Wiele rodzajów dygestoriów laboratoryjnych

Wiele rodzajów dygestoriów laboratoryjnych

Praca w laboratorium wymaga zapewnienia właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny. To właśnie tam pracownicy mają bezpośredni kontakt z odczynnikami chemicznymi, które są nierzadko silnymi kwasami, zasadami, albo substancjami toksycznymi i truciznami. Aby zabezpieczyć pracownika przed poparzeniami oraz zatruciami pomieszczenie laboratoryjne musi być odpowiednio wyposażone. Do jednych z niezbędnych sprzętów, jakie powinny się tam znaleźć, należy niewątpliwie dygestorium. To właśnie ono zapewnia bezpieczeństwo pracy z  substancjami chemicznymi.

Sprawdzony producent dygestoriów laboratoryjnych

specjalistyczne dygestorium laboratoryjneTen sprzęt jest produkowany przez czołowych producentów sprzętów laboratoryjnych. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru? Specjalistyczne dygestorium laboratoryjne może być wykonane z różnego typu materiałów. Producenci wyróżniają dygestoria metalowe i laminowane. Dygestoria metalowe wykonane są z różnych stopów metali. Nie używa się w nich żadnych materiałów pochodzenia drzewnego. Są idealne do pracy z materiałami łatwopalnymi, czego nie można powiedzieć o dygestoriach laminowanych. Te z kolei zdecydowanie lepiej sprawdzają się podczas korzystania z substancji silnie żrących. Ten rodzaj sprzętów od sprawdzonych producentów spełnia wymagania norm i standardów, związanych z bezpieczeństwem pracy. Decydują się na zakup certyfikowanych produktów, można mieć pewność, iż urządzenia te przeszły szereg testów, podczas których na próbę była wystawiana ich wytrzymałość, funkcjonalność oraz zabezpieczenie pracowników przed sytuacjami awaryjnymi, takim jak np. wybuch, zapłon, rozlanie się z silnie żrącej cieczy. Na rynku dostępne są także dygestoria dwukomorowe – pozwalają na jednoczesną pracę dwóch pracowników z różnymi substancjami, których opary mogą wchodzić ze sobą w reakcję chemiczną. Blaty tego wyposażenia mogą być wykonane z żywicy epoksydowej, ceramiki, polipropyleny, stali lub granitu. Substancje te nie wchodzą w reakcję z chemikaliami, dzięki temu nawet ich rozlanie nie uszkadza powierzchni blatu.

Chcąc zapewnić właściwe warunki pracy swoim pracownikom każdy rozsądny przedsiębiorca powinien zaopatrzyć swoje laboratorium w dygestorium. Ten sprzęt pozwoli na uniknięcie wielu groźnych wypadków. Na rynku obecnych jest wiele rodzajów tego typu sprzętów. Podczas wyboru należy kierować się jednak producentem. Tylko ten sprawdzony będzie posiadał sprzęt, który przeszedł szereg testów i prób, przez co uzyskał certyfikację zgodności z wymaganiami norm i standardów dedykowanych dla najwyższej jakości wyposażenia laboratoryjnego.